KRAKÓW od 22O ZŁ

Kategoria: Wycieczki szkolne

Data wyjazdu: Do uzgodnienia

KRAKÓW - wycieczka 2 dniowa


 


Cena obejmuje:  • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi

  • usługę pilota

  • usługę przewodnika

  • 1 obiad lub obiadokolacja

  • 1 śniadanie

  • 1 nocleg


Cena nie obejmuje:  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: Bazylika Mariacka zwiedzanie - prezbiterium z ołtarzem 8 zł, Katedra na Wawelu wejście na Wieżę Zygmuntowską i do grobów królewskich 7 zł, Krypta Zasłużonych na Skałce dla grup 2 zł, synagoga Stara 5,5 zł, bilet do Teatru Współczesnego 20 zł


Program:


Dzień 1


Wyjazd z Cieszyna w godzinach porannych. Przyjazd do Krakowa i udział w spektaklu teatralnym ( dla dzieci), w Teatrze Współczesnym. Obiad i czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Żydowskiej dzielnicy Kazimierz: plac Wolnica, kościół na Skałce, synagogi Stara, , dawny rynek żydowski ul. Szeroka, Wielka Mykwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 2


Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Spotkanie z przewodnikiem o godzinie 9:30, zwiedzanie: pozostałości murów obronnych, Smok Wawelski, , Wzgórze Wawelskie: Katedra Królewska (Groby oraz Krypty Królewskie Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Wieża z Dzwonem Zygmuntowskim), Zamek Królewski na Wawelu (wejście na dziedziniec). Przejście "Drogą Królewską": spacer ulicą Kanoniczną i Grodzką z kościołami: św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła. o.o Franciszkanów, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza ( wysłuchanie hejnału mariackiego), Ulica Floriańska z Bramą Floriańską, Barbakan, Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim. Czas wolny. Powrót do Cieszyna w godzinach wieczornych.