WROCŁAW od 230 zł

Kategoria: Wycieczki szkolne

Data wyjazdu: Do uzgodnienia

WROCŁAW - wycieczka 2 dniowa


Cena obejmuje:  • przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi

  • usługę pilota

  • usługę przewodnika

  • 1 obiad lub obiadokolacja

  • 1 śniadanie

  • 1 nocleg


Cena nie obejmuje:  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: Panorama Racławicka 23 zł, Zoo i Afrykanarium bilet grupowy - ulgowy 25 zł, rejs statkiem po Odrze 15 zł, wjazd na wierzę widokową 4 zł ( do 14 lat)


Program:


Dzień 1
Wyjazd z Cieszyna o godzinie 6:30, bezpośredni przejazd do Wrocławia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od słynnej Panoramy Racławickiej, jednego z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114 m) "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś dzieło tego rodzaju. Następnie, spacer na wyspę Piasek do Przystani Kardynalskiej, skąd proponujemy rejs statkiem do Zoo i Afrykanarium - tematycznego oceanarium poświęconego wyłącznie faunie Afryki, które średnio, w dni powszednie tygodnia, zwiedza 2,5 tyś osób. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. O godzinie 9:00 spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie - Starówka Wrocławska: zabytkowe centrum miasta, m.in.: Rynek, Ratusz, pręgierz, Plac Solny, domy Altarystów, Bazylika św. Elżbiety, Jatki, ul. Więzienna ( dawne więzienie), Uniwersytet Wrocławski: Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna, pomnik Szermierza,  następnie: Ostrów Tumski - najstarsza dzielnica Wrocławia, m.in.: Katedra ( możliwy wjazd na wieżę - punkt widokowy), "Brama Kluskowa", kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja. Czas wolny. Powrót do Cieszyna w późnych godzinach wieczornych.